Wrzosowiska Rannoch (Rannoch Moor) położone są w hrabstwach Perth and Kinross oraz Highland i północnej części Argyll and Bute. Wrzosowiska zajmują obszar około 130 km2
Rannoch Moor
Teren ten położony jest na wysokości około 300 m n.p.m., bez większych różnic poziomów, tworząc rozległy płaskowyż. Rannoch Moor nie mogą być jednak nazwane „jednym wielkim wrzosowiskiem”. Na tym terenie znajduje się bowiem niezliczona ilość jezior i potoków, przecinających wzdłuż i wrzesz tereny bagienne, ...:torfowiska:... i łąki porośnięte ...:wrzosem:..., z gdzieniegdzie porozrzucanymi głazami. Charakterystyczna szata roślinna czyni te miejsce niezwykłym. Można tu spotkać takie gatunki jak rzadko widywana w naturze rosiczka, krzewy żurawin, bażyny oraz borówki brusznicy.
Wrzosowiska Rannoch leżą na obszarze w kształcie odwróconego trójkąta, skierowanego podstawą ku górze. Południowy wierzchołek stanowi mała wioska Achallander, znajdująca się na trasie A82. Wschodni kraniec zaznacza Rannoch Station, a zachodni – droga A82. Wrzosowiska otoczone są przez pasma górskie, obejmujące je ze wszystkich stron jak obręcz. Wysokość szczytów na południowym wschodzie i na zachodzie dochodzi do 900 m n.p.m., natomiast północne pasma osiągają nieco ponad 600 m.
Rannoch Moor można przemierzać pieszo na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest kierunek wschód-zachód. Droga ta ma około 16 km, rozpoczynając się w Rannoch Station na wschodzie (można się tam dostać drogą z Pitlorchy) i biegnie na zachód, kończąc się przy Kings House Hotel, zbudowanym przy drodze A82.
Na wschód od Rannoch Station znajduje się wioska Kinloch Rannoch, w której można podziwiać ...:crannog:..., czyli sztuczną wyspę, na której niegdyś mieściła się osada prehistoryczna, zbudowana w epoce żelaza. Pomiędzy tymi dwoma wioskami rozciąga się długie na 15 km jezioro Loch Rannoch, z którego początek bierze rzeka Tummel. Jest to dziewiąte co do wielkości jezioro Szkocji. 
Drugą możliwością jest przejście przez wrzosowiska z południa na północ. Ta trasa jest częścią oficjalnego szlaku pieszych wędrówek, znanego jako ...:West Highland Way:.... Część szlaku przecinająca Rannoch Moor rozpoczyna się w Bridge of Orchy, a kończy dochodząc do doliny ...:Glen Coe:..., w miejscu gdzie styka się ona z Glen Etive. Punkt ten wyznacza majestatyczny szczyt Buachaille Etive Mor. Niewątpliwą zaletą tej trasy jest lepsza dostępność i oznakowanie, a także możliwość przedłużenia wędrówki dalej na północ. 
Wrzosowiska przecina ponadto linia kolejowa
West Highland Line z Glasgow do Fort William.