The Bank of Scotland emitował swoje własne banknoty od 1696 roku jako pierwszy komercyjny bank w Europie. Obecna seria pochodzi z 2007 roku i nosi nazwę Mosty Szkocji. Zastąpiła ona serię The Tercentary z 1995 roku, która została wydana z okazji 300-lecia istnienia banku. Na odwrocie banknotów z lat 90-tych przedstawiono różne aspekty szkockiego przemysłu i życia społeczeństwa. Tematy zostały pieczołowicie dobrane pod względem szczególnego znaczenia dla Szkotów (przemysł
Siedziba banku na wzgórzu The Mound
paliwowy i energetyczny
na banknocie 5
£, przemysł destylarski i browarniczy na banknocie 10£, banknot 20£ - szkockie odkrycia i wynalazki w zakresie nauki, banknot 50£ - rozwój kultury i sztuki, banknot 100£ - turystyka).
Podobnie jak napoprzednich seriach, fronty banknotów zdobi podobizna ...:sir Waltera Scotta:..., pędzla Henry'ego Raeburna. Upamiętnia to obronę przez Scotta szkockiej jednofuntówki, której groziło wycofanie przez parlament westminsterski w 1826 roku. Pisząc serię listów pod pseudonimem Malachi Malagrowther, sir Scott skutecznie poprowadził kampanię przeciwko reformom w Szkocji,  a Szkotom pozwolono zachować ich jednofuntówki. 
Na froncie banknotów znajduje się rysunek głównej siedziby banku od 1806 roku, znajdującej się na wzgórzu
The Mound w Edynburgu. Wspaniała budowla, rozciągająca się wyraźnie na tle stołecznego nieba, znajduje się zarówno w Nowym, jak i Starym Mieście, lokalizując się dokładnie na granicy między nimi.
Od lipca 2016 roku Bank of Scotland wprowadził równolegle banknoty polimerowe, na których rysunek siedziby na The Mound widnieje z obu stron.

Na odwrocie banknotów przedstawiono najbardziej znane szkockie mosty.

Banknot 5 £ - przedstawia most Brig O'Doon oraz Roberta Burnsa siedzącego na kamieniu. Banknot w odcieniach niebieskiego.
Banknot 10 £ - przedstawia ...:wiadunkt Glenfinnan:.... Banknot w odcieniach sepii.
Na papierowej wersji widnieje wiadukt wraz z ...:pomnikiem Glenfinnan:.... Na wersji polimerowej na wiadukcie przedstawiono jadący pociąg z lokomotywą parową.
Banknot 20 £ - przedstawia  ...:Forth Bridge:.... Banknot w odcieniach fioletu. Nie występuje w wersji polimerowej.
Banknot 50 £ - przedstawia Falkirk Wheel. Banknot w odcieniach zielonego. Nie występuje w wersji polimerowej.
Banknot 100 £ - przedstawia most Kessock Bridge w Inverness. Banknot w odcieniach różu. Największy z pośród banknotów. Nie występuje w wersji polimerowej.